prognoza szczegółowa dla Krakowa w portau Interia.pl

 
22 marca 2018, 81. dzień roku
Imieniny: Katarzyny, Bogusława
 

Osiedlowa Sieć Komputerowa CENTRUME

Centrume.krakow.pl to niewielka sieć osiedlowa, która działała na terenie ciekawego architektonicznie osiedla Centrum E w Krakowie.

Dostarczanie dostępu do sieci Internet rozpoczęliśmy w roku 2000. Był to czas, gdy Internet dostępny był niemal wyłącznie na uczelniach, a w domu można było z niego korzystać tylko za pomocą modemu telefonicznego. Była to raczej ciekawostka niż potrzebne narzędzie.

Staraliśmy się pomóc mieszkańcom naszego osiedla we wkroczeniu w ten rozwijający się świat globalnej sieci, nie wiedząc dokąd to nas wszystkich zaprowadzi.

Od czasu tych pionierskich początków wiele się zmieniło. Internet stał się codziennością, medium potrzebnym często bardziej niż radio czy telewizja. Stał się też łatwo dostępny - nie wyobrażamy już sobie nawet telefonu komórkowego bez Internetu. Wiele dużych firm oferuje przeróżne oferty na łącza internetowe, z różnymi pakietami usług i prędkościami, które dekadę temu nawet nam się nie śniły.

W czasie tych 17 lat systematycznie poprawialiśmy jakość, prędkość i niezawodność usług. Udało się nam to zrobić, nigdy nie podnosząc cen. Nigdy też nie limitowaliśmy ilości pobieranych danych. Nie stosowaliśmy też umów terminowych, wiążących klientów z nami.

Niestety możliwości dużych firm telekomunikacyjnych powodują, że nie jesteśmy w stanie sprostać konkurencji. W związku z tym podjęliśmy decyzję o zamknięciu działalności z końcem roku 2017.


 

... to niewielka sieć osiedlowa, działająca od roku 2000 na terenie ciekawego architektonicznie osiedla Centrum E w Krakowie...
[Galeria Centrume]